Beyaz Çay Neye İyi Gelir?

Beyaz Çay İle Daha Pürüzsüz Bir Cilt Hayal Değil

Beyaz Çay İle Daha Pürüzsüz Bir Cilt Hayal Değil

Prof. Dr. Erdem Yeşilada’yı duymayan bitki çayı sever yoktur sanırım. Kendisi Yeditepe Üniversitesi’nde Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı’dır. Bir çok televizyon kanalında konuk olarak görmeye alıştığımız ve bitki çayları konusunda da yayınladığı bir kitabı söz konusu.

Neyse biz gelelim konumuza; beyaz çay neye iyi gelir?

  1. Metabolizmanızı Hızlandırın!
  2. Sarkmalara Son!
  3. Gençlik İksiri Gibi Çay.

Bütün çaylar arasında yağ yakma özelliği en fazla olan beyaz çayın insan metabolizmasını normalden daha hızlı çalıştırdığı ve dolayısıyla da kilo verme konusunda olumlu etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir konu. Prof. Dr. Erdem Yeşilada da bu konuya değiniyor ve ekliyor; ‘beyaz çay zayıflamaya yardımcı olmakla birlikte yaşlanma, kırışıklık ve sarkmalara karşı da etkili’

Ayrıca içeriğinde yüksek antioksidan sayesinde beyaz çay ile son derece pürüzsüz ve de yumuşak bir cilt sahibi olabileceğinizi belirtmekte fayda var. Ancak bu etkiler için yapılması gereken şey; düzenli tüketilmesi.

NOT: antioksidan, decaf ve dekafein hakkında bilgi edinmek isterseniz bir önceki yazımız olan Beyaz Çayın Diğer Çaylardan Farkı Nedir? başlıklı paylaşımımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.